Gelinim mutfakta haftanın birincisi kim oldu çeyrek altını kim aldı kim elendi

24 Aralık Pazartesi Gelinim mutfakta neler oldu? 201. bölüm Gelinim mutfakta puan durumu?

Gelinim mutfakta yarışması Fatih Ürek’in sunuculuğunda hafta içi her gün Kanal D ekranlarında yayınlanıyor. Gelinim mutfakta yarışmasında dört gelin ve kaynanaları yarışıyor.

Yarışmada dört gelin aynı malzemelerle aynı yemeği yapıyor. Kaynanalar, hangi gelinin hangi yemeği yaptığını bilmeden sırayla yemekleri tadıyor ve 1 ile 5 arasında puan veriyorlar. Kaynanalar kendi gelinlerinin yaptığı yemekleri bulup en yüksek puanı vermeye çalışıyorlar.

Dört kaynananın tüm yemeklere puanlarının ardından en yüksek puan alan gelin günün birinci olarak çeyrek altın kazanıyor. Ve gelinim mutfakta yarışmasında haftanın sonunda en çok puan alan gelin ayrıca 5 bilezik kazanıyor.

Gelinim mutfakta bu haftanın yarışmacıları kimler? Bugün Gelinim mutfakta yarışmasının 201. bölümü yayınlandı. 24 Aralık pazartesi günü yayınlanan Gelinim mutfakta puanları puan durumu? Gelinim mutfakta yarışmasında neler oldu?

Gelinim mutfakta bu haftanın yarışmacıları kimler?

GelinlerKaynanalar
CansuSevgül
ElifZiyafet
YağnurNilgün
RümeysaNezahat

201. bölüm Gelinim mutfakta puanları puan durumu?

Gelin – KaynanaPuan
Cansu – Sevgül12
Elif – Ziyafet13
Yağnur-Nilgün11
Rümeysa-Nezahat9

24 Aralık pazartesi günü yayınlanan 201. bölüm Gelinim mutfakta yarışmasında neler oldu? Gün birincisi kim oldu? Çeyrek altını kim aldı?

Haftanın ilk gününde gelinler günün menüsü olan çoban köfte yaptılar. Ziyafet hanım kazandıkları bilezikleri müzik isteyerek tüm gelin ve kayınvalideleri oynatarak kutladı. Cansu’nun 200.bölümde eleme olmayıp Rümeysa’nın yarışmada kaldığına aşırı sevindiğini söylemesi Elif’i kızdırdı. Set arkasında Yağnur ile Rümeysa arasında yaşanan gerginlik mutfakta da devam etti.

Günün sonunda en düşük puanı alan gelin 9 puanla Rümeysa olurken en yüksek puanı alıp çeyrek altının sahibi olan gelin ise 13 puanla Elif oldu.

>> Gelinim mutfakta tüm bölümleri izle.